KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13524559
nr 1352 4559
Folke Jupiter
(1913-1979), Sverige
Oljemålning, Signerad, "Vinterdag i Stockholm". Olja på duk, 65x80cm
Folke Jupiter, född 1913 i Visby, död 1979, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
800 kr
måndag 5 oktober 2020
kl 19:07:29
500 kr
600 kr
700 kr
Folke Jupiter
Läs mer om Folke Jupiter